Teslimat ve İade Şartları

MADDE-1

SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

SATICI: MOBİL DİZAYN
ALICI: www.mobildizayn.com‘un ilgili üyesi veya üye olmadan alışveriş yapan kullanıcılar

 

MADDE-2

İş bu sözleşmenin konusu, alıcının satıcıya www.mobildizayn.com sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin teslimi ve iadesi ile ilgili olarak 4077 sayılı tüketicilerin korunması kanun sözleşmelerinin uygulanmasının usullerinin yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışta konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatları ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve "cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder  www.mobildizayn.com  sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

 

MADDE-3

TESLİMAT ŞARTLARI

1.TESLİMAT ÜCRETLERİ

Müşteri, sipariş verirken kargo seçeneğinde Ücretsiz Kargo seçeneği işaretlenmelidir. Mobil dizayn tüm ürün satışlarında Ücretsiz Kargo hizmetini sunmaktadır. Ödeme Metodu Bölümünde siparişinizde kullanılacak ödeme metodu seçeneği olarak Kredi Kartı İle Peşin Ödeme yada Kapıda Ödeme seçeneği sunulmaktadır. Ödeme seçeneği ne olursa olsun Kargo Metodu Ücretsiz Kargo olarak hizmet verilmektedir. Her ne neden olursa olsun siparişinizi verdiğiniz ücret dışında ilave kargo vb. ödeme yapılmamaktadır. % 100 Müşteri memnuniyeti firma kuralımızdır.

 

2.TESLİMAT SÜRESİ

2.a.Stok durumu  müsait olan ürün bedelinin ödemesinin satıcı hesabına geçmesinden sonra 3 gün içerisinde ürün teslimatı yapılmaktadır.

2.b.Kapıda Ödeme seçeneği ile yapılan siparişlerde sipariş bilgisi alındıktan sonrasında sipariş teyidi yapılarak ürün bedeli fiyatı Kapıda Ödeme olarak teslimat süresi  3 gün içerisinde teslimat yapılmaktadır.

2.c. Sipariş bilgisinin alınması ve mevcut stok dahlinde olması durumunda Kargo çalışma saatleri içerisinde aynı gün içerisinde de ürün bütün ürünlerimizin satışında geçerli olduğu gibi Ücretiz Kargo yöntemiyle 3 gün içerisinde teslim edilir. Kargo firmasından kaynaklı gecikmelerde sorumluluk siteye veya firma sahibine ait değildir. Kargo durumuna göre aynı gün içerisinde de teslimat işlemi yapılmaktadır. 

 

MADDE-4

İADE ŞARTLARI

Tüketici haklarını korumak, satış öncesi ve sonrası % 100 müşteri memnuniyetini ön planda tutmak firmamız (Mobildizayn) prensibidir. Müşterilerimizin satın aldığı ürünlerle ilgili yaşayabileceği memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı bütün sorunlar detaylı olarak incelenip değerlendirilerek müşteri memnuniyeti esas alınarak en hızlı şekilde çözüm sağlanacaktır. Ürün iadesi konusunda bizi tercih eden müşterilerimize hızlı ve daha iyi hizmet verebilmemiz için gerekli olan İade Şartları aşağıda belirtilmiştir. İade Şartlarının birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

 

İADE İÇİN İSTEDİKLERİMİZ
1. İADE EDİLECEK ÜRÜN
2. İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN FATURASI (Tüm nüshaları ile birlikte)

 

1. İADE EDİLECEK ÜRÜN
a- Kullanılmış veya hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
b- İade edilecek ürünün, 30 gün içerisinde teslim alındığı 17şekilde, standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

2. İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN FATURASI
a- Faturasız ürün iade işlemi yapılmamaktadır. Müşterilerimiz ürün iade işleminde fatura olmadan iade yapılamayacağını kabul edip firmayı sorumlu tutmayacağını bu beyanla kabul etmektedir.
b- İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına ise, geri iade ederken şirketinin düzenlemiş olduğu faturası ile birlikte göndermesi gerekmektedir. İade faturası kesilmesi gerekmektedir.

 

İADE KARGO ÜCRETLERİ ve İADE İÇİN DİĞER ŞARTLAR
a- İade etmek istediğiniz ayıplı, üretim hatalı ve kullanım uygunluğu olmayan ürün veya ürünler anlaşmalı kargo firmalarımız tarafından gönderildiği taktirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.
b- İade şartlarına uygun olarak kalite güvence departmanına ulaştırılan ürünlerin iadesi ürünün ulaştığı gün içinde işleme alınacaktır. Ürün iade tutarının hesabınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartına yapılan iadeler 1-5 gün içerisinde hesaba yansımaktadır. Geç yapılan iade işlemlerinde firmamız sorumlu değildir.
c- İade edeceğiniz ürünleri Sürat Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz.

 

İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN GÖNDERİLMESİ
İade edilen ürün firmamızın anlaşmalı olduğu kargo firması tarafından teslim alınabilir. Farklı bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin kargo ücret bedeli  firmamız tarafından karşılanmayacaktır. Ürün iade işlemi yapılmayacaktır.
Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;
- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
- Orijinal kutusu ve ambalajı bozulmuş tekrar satılabilme özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
- İade etmek istediğiniz ürünle birlikte ürün teslimatında verilen faturanın tüm kopyalarının gönderilmesi ve neden iade edildiğini açıklayan eposta yada yazılı belge göndermeniz gerekmektedir.
- İade etmek istediğiniz ürün veya ürünlerde üretim hatası ve ayıbı varsa bunun yazılı olarak beyan edilip onaylandığında anlaşmalı kargo firması tarafından gönderilen ürünün kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Anlaşmalı olunmayan kargo firmaları tarafından gönderilen  ürünlerin kargo ücreti bedeli karşılanmamaktadır.

 

ÜRÜN İADE ANLAŞMALI KARGO

Yurt İçi Kargo

 

MADDE-5
SİPARİŞ İPTALİ
Değerli müşterilerimiz; aynı gün içerisinde yanlış verdiğiniz siparişinizi veya vazgeçtiğiniz siparişinizi saat 17:00 kadar Sipariş İptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Saat 17:00 dan sonraki  İptal işlemlerinde ürün üretime geçilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir. Ürün kargoya verilmişse veya üretime başlanmışsa ücretin tamamı kesilir.